Македонија

Започнува фестивалот на фолклорот „Илинденски денови“

Со традиционално дефиле на Широк сокак во Битола, вечерва започнува 44- тото издание на најголемиот меѓун...


повеќе

Економија

Ќе се градат индустриски зони кај Берово и кај Виница

Двe нови индустриски зони ќе се отворат во источниот дел на земјава. Берово и Виница ќе бидат новите зони...


повеќе

Црна Хроника

Крвава љубов во Шутка

Љубовна драма во Шутка доби трагичен крај. 25 годишниот Аки Реџепи почина откако очувот на неговата жена,...


повеќе

Свет

Жителите на Москва се соочуваат со големи горештини

Невообичаени горештини овие денови ги мачат жителите на Москва, а градските власти поставија пунктови за ...


повеќе

Балкан

Грција веројатно ќе бара нов кредит

Сепак, како што пренесува весникот „Имерисија“, во извештајот се посочува дека Грција најверојтно ќе мора...


повеќе

Сцена

Стивен Бауер има 18-годишна девојка

Актерот Стивен Бауер, кој најмногу е познат по улогата во филмот „Scarface“, е во врска со Лајда Лаудон, ...


повеќе

Здравје

Пивото придонесува за слабеење и намалува ризик од срцеви болести

За многумина е уживање во топлите летни денови да се седне на тераса и да се испие пиво, а сега постои со...


повеќе

Спорт

Видал на чекор до Јунајтед?

И покрај тврдењата на Јувентус дека Артуро Видал не е за продажба, според медиумите во Чиле, неговиот тра...


повеќе

Живот и стил

Можеби е време да избришете Вашиот Фејсбук профил

Дали постојано размилсувате за Фејсбукот? Дали сте вознемиреми кога не можете да го проверите вашиот проф...


повеќе

Ексклузивно

Украдена љубов

Серија што ќе ги освои вашите срца на прв поглед... „Украдена љубов“ е малку поинаква турска серија од оние на кои сме навикнале. Таа ги спојува најдобрите традиции на љубовните лирски филмови со филмските заплети што произлегуваат од криминалните ак

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Вашата листа евергрини!