Црна Хроника

Tројца повредени при вооружен грабеж на две златарници во Дебар

Шест маскирани разбојници вооружени со автоматско оружје влегле во златарниците со намера да ги ограбат, ...


повеќе

Сцена

Хајди Клум го покажа новото момче на Инстаграм

Хајди Клум (41) на нејзиниот Инстаграм профил објави фотографија на нејзината нова љубов, 28-годишниот В...


повеќе

Здравје

Пивото придонесува за слабеење и намалува ризик од срцеви болести

За многумина е уживање во топлите летни денови да се седне на тераса и да се испие пиво, а сега постои со...


повеќе

Спорт

Гвардиола ќе го чека Валдес

Баерн Минхен е подготвен да почека до октомври за ангажман на голманот на Барселона Виктор Валдес....


повеќе

Живот и стил

Од сега достапен и фонт Уго Чавез

Графити, маици, беџеви, капчиња - се само некои од предметите кои култот кон личноста Уго Чавез, попознат...


повеќе

Ексклузивно

Шалке куп ексклузивно на Алфа

Викендов ексклузивно на програмата на Алфа ќе можете да ги следите натпреварите од првото издание на интернационалниот фудбалски турнир Шалке куп.

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Вашиот глас за ваш евергрин!