Македонија

Студентите од Јеил направија македонски спектакл

Вистинско изненадување по обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов на Универзитетот Јеил, на приемот орг...


повеќе

Балкан

Штрајк на државните службеници во Грција

Јавниот сектор на Грција денеска ќе биде парализиран поради 24-часовниот штрајк на вработените организран...


повеќе

Здравје

Ослободете се од стресот преку промена на навиките

Голем број луѓе се соочуваат со обврски кои треба да ги исполнат во најкус временски рок. Затоа не е ни ч...


повеќе

Спорт

Алонсо го напушта Ферари

Двократниот светски шампион во Ф1, Фернандо Алонсо им соопштил на челниците на Ферари дека по крајот на с...


повеќе

Живот и стил

Најдлабок базен во светот

Во Италија е изграден базенот „Y-40“ со длабочина од дури 40 метри, што моментно го прави најдлабокиот ба...


повеќе

Ексклузивно

Ракометната ЛШ ексклузивно на Алфа

Македонија и оваа сезона ќе има три претставника во Лигата на шампионите. Металург и Вардар повторно се дел од елитното натпреварување во машка, а ЖРК Вардар СЦБТ во женска конкуренција. Новата сезона во Лигата на шампионите можете да ја следите екск

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Гласајте за вашата песна на неделата!