Балкан

Ѓул: Ахмет Давутоглу ќе биде нов премиер

Турскиот претседател во заминување Абдула Ѓул изјави дека министерот за надворешни работи Ахмет Давутоглу...


повеќе

Спорт

Струмица домаќин на кадетското ЕП во кошарка

Денеска во Струмица стартува Европското првенство Б дивизија во кошарка за кадети, а прв противник на Мак...


повеќе

Ексклузивно

Украдена љубов

Серија што ќе ги освои вашите срца на прв поглед... „Украдена љубов“ е малку поинаква турска серија од оние на кои сме навикнале. Таа ги спојува најдобрите традиции на љубовните лирски филмови со филмските заплети што произлегуваат од криминалните ак

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Вие бирате евергрин на неделата!