Македонија

Ноќеска почнува зимата

Во три минути по полноќ ноќеска на северната полутопка на Земјата ќе почне зимата, а истовремено на јужна...


повеќе

Црна Хроника

Во полициската акција „Гора“ 19 кривични пријави и 29 пријавени лица

Десет од кривичните дела се „кражби“, потоа за „помагање“ за „фалсификување или уништување деловни книги...


повеќе

Балкан

Во Холандија уапсен албански шверцер на кокаин

Холандската полиција го уапси Бленар Пајана (38), кој се смета за главен организатор на шверцот со кокаин...


повеќе

Сцена

Џони Деп најверојатно ќе се ожени за Нова Година

Познатата актерска двојка Џони Деп и Амбер Херд ги поканија пријателите на голема прослава на Нова година...


повеќе

Спорт

Нова победа на Јансурд

Кетил Јансурд е победник на третиот супервелеслалом во машка конкуренција кој се одржа во италијанскиот с...


повеќе

Ексклузивно

Завршницата на ЕП во ракомет на Алфа

Викендов на програмата на Алфа ќе можете да ја следите завршницата на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција што се одржува во Унгарија и Хрватска.

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Гласајте за вашата песна на неделата!