Македонија

Новите лустратори го добија мандатот

Томе Аџиев и новите лустратори го добија мандатот. Собранието го изгласа предложениот лустраторски тим. З...


повеќе

Сцена

Хајди Клум го покажа новото момче на Инстаграм

Хајди Клум (41) на нејзиниот Инстаграм профил објави фотографија на нејзината нова љубов, 28-годишниот В...


повеќе

Спорт

Гвардиола ќе го чека Валдес

Баерн Минхен е подготвен да почека до октомври за ангажман на голманот на Барселона Виктор Валдес....


повеќе

Ексклузивно

Шалке куп ексклузивно на Алфа

Викендов ексклузивно на програмата на Алфа ќе можете да ги следите натпреварите од првото издание на интернационалниот фудбалски турнир Шалке куп.

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Вашиот глас за ваш евергрин!