Балкан

Уапсен Албанец од Косово на пат кон Сирија

Албанската полиција уапси државјанин на Косово, кој се обидувал од аеродромот во Тирана да отпатува преку...


повеќе

Култура

Заврши беровскиот „Етно-плоштад фестивал“

Во Берово синоќа заврши „Етно-плоштад фестивалот“, а на последната вечер на фестивалската сцена настапија...


повеќе

Сцена

Шакира ја потврди бременоста

Мега ѕвездата Шакира не крие дека се радува за новиот член на семејството, а откри дека нејзиниот однос с...


повеќе

Спорт

Јувентус останува последната опција за Фалкао

На последниот ден од трансфер периодот и натаму најголемо внимание привлекува Радамел Фалкао....


повеќе

Ексклузивно

Украдена љубов

Серија што ќе ги освои вашите срца на прв поглед... „Украдена љубов“ е малку поинаква турска серија од оние на кои сме навикнале. Таа ги спојува најдобрите традиции на љубовните лирски филмови со филмските заплети што произлегуваат од криминалните ак

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Ваша песна на неделата!