Ти репортер

напишете статија која ќе биде објавена на нашата страница


Вести Гледај

Македонија

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ, Иванов пред Заев

ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат за претседател Ѓорѓе Иванов водат пред СДСМ и и нивниот претседателски канд...


повеќе

Балкан

Критична состојба со поплавите во Србија

На некои места се појавија одрони по излевањето на повеќе мали реки а кај Крушевац започна превентивна ев...


повеќе

Сцена

Тринаесеттиот Офф-фест од 30 мај до 5 јуни

На 13. Офф-фест од 30 мај до 5 јуни во пет фестивалски вечери ќе настапат исклучително квалитетни состави...


повеќе

Здравје

Кога и зошто зеваме?

Најраните теории кои го објаснуваат зевањето сугерираат на тоа дека кога зеваме од организмот исфрлуваме ...


повеќе

Спорт

Интер тргнува по Коентрао

Менаџерот на дефанзивецот на Реал Мадрид, Фабио Коентрао, Жорж Мендез потврди дека за неговиот клиент се ...


повеќе

Ексклузивно

Ракометната Лига на шампионите ексклузивно на Алфа

Три македонски клуба Вардар, Металург и ЖРК Вардар СЦБТ се дел од ракометната Лига на шампиони во машка и женска конкуренција. Сезоната за историја на македонскиот клупски ракомет можете да ја следите ексклузивно на програмата на Алфа.

повеќе

Неделна програма 21.04.2014 22.04.2014 23.04.2014 24.04.2014 25.04.2014 26.04.2014 27.04.2014

06:30

Почнува ден

09:00

Вести

09:15

Вкусот на традицијата

09:30

Отфрлена

12:00

Вести

15:10

Вкусот на традицијата

15:30

Вести

18:30

Вести

20:50

Таблоид

22:00

Вести

06:30

Почнува ден

09:00

Вести

09:15

Вкусот на традицијата

09:30

Отфрлена

12:00

Вести

15:10

Вкусот на традицијата

15:30

Вести

18:30

Вести

20:50

Таблоид

22:00

Вести

06:30

Почнува ден

09:00

Вести

09:15

Вкусот на традицијата

09:30

Отфрлена

12:00

Вести

15:10

Вкусот на традицијата

15:30

Вести

18:30

Вести

20:50

Таблоид

22:00

Вести

06:30

Почнува ден

09:00

Вести

09:15

Вкусот на традицијата

09:30

Отфрлена

12:00

Вести

15:10

Вкусот на традицијата

15:30

Вести

18:30

Вести

20:50

Таблоид

22:00

Вести

06:30

Почнува ден

09:00

Вести

09:15

Вкусот на традицијата

09:30

Отфрлена

12:00

Вести

15:10

Вкусот на традицијата

15:30

Вести

18:30

Вести

20:50

Таблоид

22:00

Вести

Еден бакнеж - топ листа

?

Глас за мојот евергрин на неделата!