Македонија

Иљми Селами нов заменик министер за одбрана

Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 45. седница го именува Иљми Селами за заменик м...


повеќе

Свет

Најмалку 200 приведени по немирите во Балтимор

Најмалку 200 луѓе се приведени по немирите во американскиот град Балтимор во кои ноќеска беше запалено пр...


повеќе

Култура

Почнува 17. Интернационален фестивал на монодрама

Во организација на Центарот за култура од Битола од денеска до 28 април ќе се одржи 17-тиот интернационал...


повеќе

Сцена

Стивен Хокинг ги утеши фановите на One Direction

Британскиот физичар Стивен Хокинг учествуваше на собир во сиднејската опера и одговараше на прашања за св...


повеќе

Спорт

Уште 1000 влезници за мечот со Франција

Од Ракометната федерација на Македонија известија дека се уште има влезници за следење на утрешниот дуел ...


повеќе

Живот и стил

Швајцарија најсреќна држава во светот

Најсреќна држава во светот е Швајцарија, а на листата од 158 држави Македонија е на 93 место, се вели во ...


повеќе

Ексклузивно

Завршницата на ЛШ во ракомет ексклузивно на Алфа

Завршницата од ракометната Лига на шампиони во машка и женска конкуренција ќе можете да ја следите на нашата програма. На женскиот Фајнал фор, ракометарките на Вардар повторно ќе се борат за шампионската титула.

повеќе