Култура

Изложба на фотографии на Мајка Тереза

По повод 105 годишнината од раѓањето на Мајка Тереза, во Спомен куќата на Мајка Тереза денеска ќе се одрж...


повеќе

Сцена

Пирс Броснан: Џејмс Бонд никогаш нема да биде геј

Пирс Броснан не верува дека продуцентите би рекле „да“ Џејмс Бонд да биде геј. ...


повеќе

Спорт

Меси најдобар фудбалер за сезоната 2014/15

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, го доби признанието за најдобар фудбалер во сезоната која измина во...


повеќе

Ексклузивно

Алфа ТВ ја снима ТВ серијата „Цимери“

Падна и првата клапа на хумористичната играна серија „Цимери“, која ќе се снима и емитува на Алфа ТВ. Проектот е дел од сопствената играна продукција и ќе содржи 40 епизоди. Ваков проект и недостасуваше на публиката вели режисоерот Бачовски.

повеќе