Економија

Дополнителни субвенции за пченицата

Дополнителна субвенција за пченицата, најавува Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство...


повеќе

Свет

Турчинов и Јанцењук ја напуштија партијата на Тимошенко

Премиерот на Украина Арсениј Јанцењук и претседателот на украинскиот парламент Александар Турчинов ја нап...


повеќе

Балкан

Скандал во Хрватска: Хигиеничарка асистирала при операција во болница во Бјеловар

Хрватска хигиеничарка од Бјеловар упатила допис до Министерството за здравство дека се жали што морала в...


повеќе

Спорт

Трајковски: Во полна арена да го славиме пласманот на ЕП

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва од 20 часот и 30 минути во арената Борис Трајковски ќе го...


повеќе

Живот и стил

Истражување: Жените во црвена облека се попривлечни

Жените, кои носат црвена облека се попривлечни, а тоа во помала мера важи и за мажите, покажува едно кине...


повеќе

Ексклузивно

Украдена љубов

Серија што ќе ги освои вашите срца на прв поглед... „Украдена љубов“ е малку поинаква турска серија од оние на кои сме навикнале. Таа ги спојува најдобрите традиции на љубовните лирски филмови со филмските заплети што произлегуваат од криминалните ак

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Ваша песна на неделата!