Економија

ВИП и ОНЕ се спојуваат

Телекомуникациските оператори ВИП и ОНЕ се спојуваат. Ова го објави Телеком Австрија Групацијата, која ќе...


повеќе

Култура

Концерт на Градскиот дувачки оркестар

Градскиот дувачки оркестар по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба денеска на п...


повеќе

Спорт

Лажиран натпреварот во Гелзенкирхен?

Во вторникот Шалке на домашен терен го совлада Спортинг од Лисабон со 4:3, а португалскиот претставник во...


повеќе

Ексклузивно

Ракометната ЛШ ексклузивно на Алфа

Македонија и оваа сезона ќе има три претставника во Лигата на шампионите. Металург и Вардар повторно се дел од елитното натпреварување во машка, а ЖРК Вардар СЦБТ во женска конкуренција. Новата сезона во Лигата на шампионите можете да ја следите екск

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Гласајте за вашата песна на неделата!