Култура

Хорот „Howard Gospel“ за 55. роденден на „Охридско лето“

Со настап на светската музичка атракција, хорот „Howard Gospel“ од САД, вечер на Античкиот театар во рамк...


повеќе

Сцена

Роберт Де Ниро ќе го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“

Роберт Де Ниро наредната година планира да го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“, адаптација на истоим...


повеќе

Спорт

Договорен трансферот на Џеко

Рома и Манчестер Сити се договорија за висината на обештетувањето за Един Џеко....


повеќе

Живот и стил

Фудбалер против тенисерка - знаете ли кој колку заработува?

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер се пред венчање, меѓутоа, како што во брачната заедница се дели се н...


повеќе

Ексклузивно

Алфа ТВ подготвува играна програма

Алфа телевизија влезе во напредната фаза од подготовките за реализација на играна програма од сопствено производство.

повеќе