Економија

Помали казни и глоби за бизнисот

Санкциите се намалуваат- помала фирма помала казна, се растеретува бизнис секторот. Алфа преку примери к...


повеќе

Црна Хроника

Трагедија во Доброшинци, се удави 18 годишно момче

Трагедија и во струмичкото село Доброшинци. Осумнаесетгодишно момче вчера попладне се удави во водите на ...


повеќе

Култура

Завршува Скопско лето 2015

Со концертот „Сувенири од музички патувања“ на Камерниот оркестар на Музичката младина на Македонија (МММ...


повеќе

Сцена

Роберт Де Ниро ќе го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“

Роберт Де Ниро наредната година планира да го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“, адаптација на истоим...


повеќе

Живот и стил

Фудбалер против тенисерка - знаете ли кој колку заработува?

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер се пред венчање, меѓутоа, како што во брачната заедница се дели се н...


повеќе

Ексклузивно

Алфа ТВ подготвува играна програма

Алфа телевизија влезе во напредната фаза од подготовките за реализација на играна програма од сопствено производство.

повеќе