Црна Хроника

Албанец од земјава загина во Сирија

Албанец од скопско Инџиково пред три дена загина на боиштата во Сирија. Тој е 13-от македонски државјанин...


повеќе

Свет

Обама го осуди убиството на двајцата полицајци во Њујорк

Американскиот претседател Барак Обама го осуди вчерашното убиство на двајцата полицајци во Бруклин, Њујор...


повеќе

Балкан

Во Холандија уапсен албански шверцер на кокаин

Холандската полиција го уапси Бленар Пајана (38), кој се смета за главен организатор на шверцот со кокаин...


повеќе

Спорт

Нова победа на Јансурд

Кетил Јансурд е победник на третиот супервелеслалом во машка конкуренција кој се одржа во италијанскиот с...


повеќе

Ексклузивно

Завршницата на ЕП во ракомет на Алфа

Викендов на програмата на Алфа ќе можете да ја следите завршницата на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција што се одржува во Унгарија и Хрватска.

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Гласајте за вашата песна на неделата!