Црна Хроника

Убиство во обид, ја претепал жената со шипка

Убиство во обид. Маж со шипка крвнички ја претепал својата поранешна сопруга. Со тешки повреди во главата...


повеќе

Балкан

Лидерот на таџикистанската опозиција убиен во Турција

Лидерот на таџикистанската опозиција Умарали Куватов е убиен во Истанбул од непознат напаѓач, со еден ист...


повеќе

Сцена

Харисон Форд повреден во авионска несреќа

Холивидскиот актер Харисон Форд е повреден и итно пренесен во болница,откако неговиот мал авион се урна в...


повеќе

Спорт

ИХФ на клубовите им плаќа 1,1 милион франци

Светската ракометна федерација на име на компензација за настапот на ракометарите на Мундијалот во Катар ...


повеќе

Ексклузивно

Ракометната Лига на шампиони ексклузивно на Алфа

И оваа сезона настапите на нашите најдобри ракометни тимови во Лигата на шампионите можете да ја следите на нашата програма.

повеќе