Македонија

Експлозија пред СВР Скопје

Неколку возила се оштетени во експлозија која синоќа 30 минути по полноќ одекнала на паркинг во близина н...


повеќе

Сцена

Роберт Де Ниро ќе го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“

Роберт Де Ниро наредната година планира да го режира мјузиклот „Приказна од Бронкс“, адаптација на истоим...


повеќе

Спорт

ФИБА ја исфрли Русија од Европското првенство!

Репрезентацијата на Русија нема да игра на престојното Европско првенсто во кошарка кое во септември ќе с...


повеќе

Ексклузивно

Алфа ТВ подготвува играна програма

Алфа телевизија влезе во напредната фаза од подготовките за реализација на играна програма од сопствено производство.

повеќе