Црна Хроника

Tројца повредени при вооружен грабеж на две златарници во Дебар

Шест маскирани разбојници вооружени со автоматско оружје влегле во златарниците со намера да ги ограбат, ...


повеќе

Сцена

Хајди Клум го покажа новото момче на Инстаграм

Хајди Клум (41) на нејзиниот Инстаграм профил објави фотографија на нејзината нова љубов, 28-годишниот В...


повеќе

Здравје

Пивото придонесува за слабеење и намалува ризик од срцеви болести

За многумина е уживање во топлите летни денови да се седне на тераса и да се испие пиво, а сега постои со...


повеќе

Спорт

Расте цената на Квадрадо

Фиорентина набива цена за својот играч Хуан Квадрадо со цел да не го продааде или пак, ако тоа се случи д...


повеќе

Живот и стил

Од сега достапен и фонт Уго Чавез

Графити, маици, беџеви, капчиња - се само некои од предметите кои култот кон личноста Уго Чавез, попознат...


повеќе

Ексклузивно

Украдена љубов

Серија што ќе ги освои вашите срца на прв поглед... „Украдена љубов“ е малку поинаква турска серија од оние на кои сме навикнале. Таа ги спојува најдобрите традиции на љубовните лирски филмови со филмските заплети што произлегуваат од криминалните ак

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Вашиот глас за ваш евергрин!