Сцена

Хајди Клум го покажа новото момче на Инстаграм

Хајди Клум (41) на нејзиниот Инстаграм профил објави фотографија на нејзината нова љубов, 28-годишниот В...


повеќе

Спорт

Њукасл без Де Јонг на Шалке купот

Поради повреда на стапалото заработена за време на одморот во Нов Зеланд, Сием Де Јонг нема да биде дел о...


повеќе

Ексклузивно

Шалке куп ексклузивно на Алфа

Викендов ексклузивно на програмата на Алфа ќе можете да ги следите натпреварите од првото издание на интернационалниот фудбалски турнир Шалке куп.

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Вашиот глас за ваш евергрин!