Сцена

Џенифер Лопез го прослави 45. роденден

Популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез синоќа го прослави својот 45 роденден на забава во Хамтонс, в...


повеќе

Здравје

Пивото придонесува за слабеење и намалува ризик од срцеви болести

За многумина е уживање во топлите летни денови да се седне на тераса и да се испие пиво, а сега постои со...


повеќе

Спорт

Чемберс и официјално во Арсенал

Откако го потврди трансферот на Калум Чемберс, менаџерот на Арсенал за прв пат како предводник на клубот ...


повеќе

Живот и стил

Можеби е време да избришете Вашиот Фејсбук профил

Дали постојано размилсувате за Фејсбукот? Дали сте вознемиреми кога не можете да го проверите вашиот проф...


повеќе

Ексклузивно

Украдена љубов

Серија што ќе ги освои вашите срца на прв поглед... „Украдена љубов“ е малку поинаква турска серија од оние на кои сме навикнале. Таа ги спојува најдобрите традиции на љубовните лирски филмови со филмските заплети што произлегуваат од криминалните ак

повеќе

Еден бакнеж - топ листа

?

Вашата листа евергрини!